ProfiComm - Personální řízení změn

Novinky

08.09.2015
VŠE V POHYBU !
...více

04.08.2014
Managers shadowing, personal coaching, shadowing
...více

04.08.2014
Manažerské stínování, osobní koučink, stínování
...více

Personální řízení změn

Personální řízení změn je aktuální nutností mnoha firem. Management je nucen ke změnám firemních aktivit, organizační struktury a počtu zaměstnanců. Mnohdy je nutné snižovat stavy zaměstnanců, což vede k nepříznivému firemnímu klimatu. Personální řízení změn je komplexní služba, která je zajištěna externími konzultanty. Řízení změn je naprosto objektivní a při aplikaci odsouhlaseného řešení jsou vyloučeny jakékoliv osobní vlivy. Řízení změn není příjemné, ve většině případů je ale nezbytné. Personální řízení změn je často jedinou možností, jak stabilizovat firmu v recesní ekonomice.

Přínosy řízení změn

Personální řízení změn vám zajistí optimalizaci organizační struktury firmy, zvýší vaši schopnost konkurovat na trhu, ušetří vaše náklady a umožní stabilizovat v nové organizační struktuře kompetentní a loajální zaměstnance. Externí řízení změn vám přinese čas, dostatečný nadhled, zajistí profesionální průběh změnových procesů a podstatně zvýšíte výkonnost celé firmy. Díky připravenému a kontrolovanému řízení změn se vyhnete emocím, získáte řízenou komunikaci změn zaměstnancům a externí tým zajistí snazší přijetí změn u zaměstnanců společnosti.

Proces řízení změn

Při řízení personálních změn realizujeme organizační a personální audit, probíhá diagnostika kompetencí zaměstnanců, tvoříme, nebo měníme kompetenční modely klíčových pracovních pozic a intenzivně podporujeme interní marketing. Při personálním řízení změn může tým potřebovat školení a vzdělávání, často je nutné využít i zážitkové programy. Personální řízení změn může být součástí dlouhodobých programů pro rozvoj lidských zdrojů.

Sdílej na Facebook Sdílej na Twitter